Home Новини Uncategorized Круглий стол “Безпечна Авдіївка”

Круглий стол “Безпечна Авдіївка”

10 березня 2020 року у місті Авдіївка «Благодійний фонд соціальних реформ та підтримки «Надія» в рамках грантового проекту «Безпечна Авдіївка», що реалізується за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру провів захід круглий стіл на тему «Питання безпеки та комфортного життя в місті Авдіївка».

Були присутні: народний депутат України Магомедов М.С., менеджер з регіонального розвитку Трегубчук О.М., начальник відділення поліції Авдіївки Андриевський В.О., заступник головного лікаря АЦМБ Ситник В.Д., директор КП «СЄЗ» Абросімов О.О., заступник директора КП «СЄЗ» Лисенко М.В, директор БФ « Надія» Мелешко О.М., голова ОСМД «Вікторія» Акольцева В.Д., голова ОСМД «Лідер» Ківенко Л.О., голова ОСМД «Надія» Ревенко Н.М., ОО «Безпека тварин» Крутова Є., АГОИ « Преодоление» Коюда Н.П.

Запрошені: помічник народного депутата Магомедова М.С. Міненко Ю.Ю, директор ДКТі С Борисова О.П., голова профспілки ЧАО « АКХЗ» Дорошенко С.М., завгосп.АЗОШ №4 Пастернак А.О., головний спеціаліст відділу освіти Красік Ю.В., заступник директора АЗОШ №1 Бардукова Н.В., голова ОСМД «Рідна оселя» Гоклова І.І., представник АЗОШ №6 Шляхова В.В.

Слухали: Мелешко О.М..- У період 24.02.2020 по 0903.2020 в м.Авдіївка було проведено інтерактивне та усне опитування громадян з питань безпеки та комфортного життя в місті Авдіївка. Кількість опитаних: 308 осіб, з яких 176(57,1%) жінок та 132 (42,9) чоловіків з яких 176(57,1%) жінок і 132 (42,9) чоловіків.

Третина опитаних негативно оцінюють комфорт життя в громаді. Майже половина опитаних відчувають себе небезпечно в місті , переважно через конфлікт на сході України, через відсутність суду, проблеми з бездомними тваринами.

80% опитаних негативно оцінюють ситуацію в місті, пов’язану з контролем безпритульних тварин.

77% опитаних негативно оцінюють стан медицини в місті, вказують на відсутність профільних фахівців, працюючого пологового будинку, дитячого стаціонару.

Так само жителі міста піднімали питання з благоустрою тротуарів і пішохідних доріжок, потребу встановлення відеоспостереження для запобігання вандалізму, велодоріжки, паркомісць для автомобілів, можливість відкриття ще одного відділення ” Ощадбанку”.

(звіт підготовлений в рамках проекту “Безпечна Авдіївка”, що реалізується Благодійним фондом соціальних реформ та підтримки «Надія» за підтримки програми ООН з відновлення і розбудови миру, за фінансової підтримки урядів Данії, Швеції та Швейцарії).

Пропонується обговорити круглим столом наступні питання:

1. Про поновлення роботи суду.

2. Продовження маршруту електропоїзда до зупинки «Семафор».

3. Відкриття додаткового пропускного пункту пропуску з непідконтрольною Україні стороною.

4. Про будівництво басейну.

5. Безпека в місті та збереження правопорядку

6. Інші питання стосовно проведеного опитування

З першого питання виступив народний депутат Верховної ради Магомедов М.С., що згідно Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у місті Авдіївка повинен працювати суд, приміщення суду є. В даний час по всіх судових питань жителям доводиться їздити в м.Селидове. місто Авдіївка – єдине підконтрольне уряду України місто, суд якого не відновив свою роботу. На всі запити до Верховного Суду давалися відписки. Пропоную зібрати підписи від жителів і організацій міста про відновлення роботи суду і направити до Верховного суду задля привернення уваги до вирішення цієї проблеми.

По другому питанню народний депутат Магомедов М.С. пояснив, що на даний момент продовжити рух електропоїзда до зупинки «Семафор» вимагає великих фінансових витрат- близько 9 млн. грн. Таких грошових коштів у міста немає.

По третьому питанню народний депутат Магомедов М.С. пояснив, що у зв’язку із загостренням обстановки на лінії розмежування, відкрито пункт пропуску з непідконтрольною Україні стороною немає можливості.

По четвертому питанню про будівництво басейну в місті в.о. керівника військово-цивільної адміністрації Шахов Р.Л. пояснив, що на будівництво басейну необхідно близько 40 мл. грн, що проект на будівництво вже є. В даний час ведеться процес оформлення на право власності земельної ділянки. Надалі необхідно пройти експертизу проекту і знайти спонсорів для побудови басейну.

З питання безпеки в місті виступив начальник поліції Андриевський В.О. з пропозицією встановити відеокамери в місцях масового перебування жителів міста, також біля магазинів, це дозволить більш швидко реагувати на випадки хуліганства, вандалізму, допоможе в розкритті злочинів. Андриеввський В.О. звернувся до присутніх з пропозицією спільної роботи з випадками продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім. При виявленні таких випадків відразу ж повідомляти поліцію.

За круглим столом також обговорювалися питання про паркування машин у дворах житлових будинків, відкриття ще одного відділення Ощадбанку, відкриття автобусних муніципальних маршрутів до міст Покровськ і Костянтинівка, продовження автобусного маршруту до міської лікарні, про ремонт дитячого містечка біля Палацу культури, про можливість відкриття кінотеатру в місті, встановлення громадських туалетів, відкриття пологового будинку, дитячого відділення в міській лікарні, про проблеми людей з інвалідністю, про проблеми з бездомними собаками.

Шахов Р.Л. – ВЦА зверталося до керівництва Ощадбанку про відкриття ще одного відділення банку в місті, але керівництво банку не висловило зацікавленості в цьому питанні.

На питання про муніципальні автобусні перевезення в інші міста Шахов Р.Л. відповів, що на даний момент стоїть питання про придбання 2-х резервних автобусів, а потім вже можна обговорювати питання про придбання автобусів для міжміських перевезень. Опрацюємо питання про можливість зміни паспорта автобусного маршруту до лікарні

Ситник В.Д. відповів на питання про медичне обслуговування населення. Для відкриття відділення пологового будинку в місті необхідно 400 породіль на рік. Такої народжуваності в місті на даний момент немає. У лікарні не вистачає лікарів вузької спеціалізації, в місто не їдуть ні молоді фахівці ні медичні працівники з досвідом роботи.

Борисова О.П. запропонувала на місці дитячого містечка біля ДК розглянути питання про обладнання майданчика роллердрома. Для цього треба фінансування проекту, документації та будівництва.

Коюда Н.П. загострила увагу учасників круглого столу на питаннях про необхідність додаткових пристроїв з’їздів з тротуарів, пристроїв пандусів в магазини для маломобільних груп населення.

Крутова Э. підняла питання про бездомних собак, про необхідність побудови притулку і стерилізації тварин, вилову великих порід і передачу їх в притулки, що сприятиме стабілізації проблеми безпритульних тварин у місті.

Обговорювані питання будуть прийняти до уваги, в процесі обговорення були визначені шляхи вирішення проблем та відповідальні особи, учасники дійшли згоди про важливість таких зборів та системного вирішення накопичуваних проблем.