Опис проекту
Обладнання сучасними системами мережевого відеоспостереження на базі ІР-камер трьох з п’яти шкіл міста із доступом відділу поліції, забезпечить попередження виникнення негативних явищ та факторів, що в майбутньому можуть призвести до тяжких наслідків та попередження правопорушень, це слугуватиме підвищенню захищеності та безпеки для 59% учнів міста на “лінії зіткнення”. Це сприятиме профілактиці таких негативних явищ, як булінгу (цькуванню та систематичному переслідуванню) дітей з найбільш вразливих груп, таких як діти з малозабезпечених або неповних сімей, або з вадами здоров’я чи розвитку, нажаль наближеність до бойових дій та стресові ситуації під час обстрілів наклала слід на підвищений відсоток таких дітей. На території шкіл №1 та №4 знаходяться у відкритому доступі артезіанські свердловини, якими користується населення, що проживає навколо, в періоди частого пошкодження від бойових дій Донецької фільтрувальної станції та відсутності в місті водозабезпечення. Взяття під відеоспостереження цих свердловин сприятиме профілактиці їх пошкоджень та отруєнь від прямого умислу або вандалізму.
Надання трьох комплектів сучасних систем відеоспостереження на базі мережевих ІР-камер в порядку конкурсу об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків, не тільки дозволить підвищити рівень безпеки та захищеності, в тому числі вразливих категорій, таких як люди пенсійного віку та вимушені переселенці (власники квартир) що змушені внаслідок конфлікту на Донбасі проживати в інших містах, але завдяки інформуванню громади про конкурс та реалізацію проекту, залучатиме до процесів покращення ореолу свого перебування і інших громадян, стимулюватиме мешканців до групової взаємодії на спільне благо, сприятиме створенню нових ОСББ, відсоток яких в порівнянні з житловим фондом на даний час є одним з найнижчих по Донецькій області враховуючи проблеми завдяки наближеності до лінії зіткнення. Комплекти систем відеоспостереження, що будуть передані ОСББ складаються з чотирьох сучасних вуличних та чотирьох внутрішніх IP-камер та мережевого ІР-відео-реєстратора на 16 камер, що є заділом для потреб ОСББ і є простором для проведення конкурсу, адже рішення про передачу цих комплектів буде прийматись відповідно оголошеного вкладу ОСББ, яким окрім монтажу системи, можуть бути додатково підключені камери за власний кошт, що надасть конкурсу додаткового елементу змагання та прозорості прийняття рішення. З метою відновлення довірливих відносин шляхом побудови діалогових платформ та більшої інтеграції поліції у життя громади, а також покращення інформування поліцією щодо своєї діяльності і проблем безпеки, буде створено три інформаційних стенди із зонами Wi-fi на території шкіл, що розташовані в різних кутах міста. На даний час такі інформаційні стенди поза території відділу поліції відсутні, та опитування вказує на пробіли інформування громади, які потрібно вирішувати.
Мета проекту
Стабілізація оперативної обстановки в місті, зменшення рівня злочинності, забезпечення безпеки громадян в тому числі учнів, захисту їх прав, свобод і законних інтересів, розбудова безпечного суспільства в місті Авдіївка, що розташоване на на «лінії зіткнення».
Завдання проекту
- вирішення пріоритетних проблем безпеки, які існують в громаді;
- попередження виникнення негативних явищ та факторів, що в майбутньому можуть призвести до тяжких наслідків та попередження правопорушень;
- створення діалогової платформи та побудова довірливих відносин між поліцією та інтеграція в життя громади;
- покращення поліцейських послуг, які надаються громадянам;
- Підвищення захищеності і безпеки 59% учнів та трьох об’єднань співвласників багатоквартирних будинків міста Авдіївка, що розташоване на лінії зіткнення.
Проєкт «Безпечна Авдіївка» реалізується Благодійним фондом соціальних реформ та підтримки «Надія» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.