Найбільша школа міста Авдіївка тепер під контролем сучасної системи відео-спостереження
Загально освітня школа № 6 є найбільшою в місті Авдіївка. Нині у ній навчаються більше ніж 600 учнів та учениць. Це найстарша школа, що розташована у районі «Хімік» у нашому місті.
Незважаючи на це, завдяки співпраці містобудівного підприємства Авдіївського коксохімічного заводу та Військово цивільної адміністрації в напрямі сталого розвитку громади, приміщення школи знаходяться в надсучасному стані, вони відремонтовані і постійно оновлюються новими меблями та спортивним інвентарем. Велика площа будівлі, яка складається з трьох поверхів та прилеглої території із спортивних майданчиків, покладає на персонал школи неабияку відповідальність — не тільки за збереження ввіреної містом матеріально технічної бази, але й за безпеку дітлахів та спокій їхніх батьків.
Саме тому ця школа була обрана цільовою для проєкту «Безпечна Авдіївка», що реалізується Благодійним фондом соціальних реформ та підтримки «Надія» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції. Мета нашого проєкту полягає у забезпеченні безпеки громадян, зокрема учнів, захисті їхніх прав та свобод, а також у розбудові безпеки в місті Авдіївка, територія якого пролягає вздовж лінії зіткнення.
Забезпечити безпеку дітей у тих місцях, де вони проводять найбільше часу, а саме у школах та навчальних закладах, здатні сучасні системи охоронного відеоспостереження. Усі батьки хотіли б бути впевненими в тому, що поки їх дитина в школі — вона у повній безпеці. Але, на жаль, цього важко досягти, не використовуючи сучасні системи охорони та безпеки. Система відеоспостереження у школі складається з спостереження за коридорами та за відкритою територією школи, стадіонами та внутрішніми двориками, за центральним входом, прилеглою територією та особливо сходовими клітинами.
Разом із керівництвом школи ми обрали пріоритети створення безпечного середовища і сформували технічне завдання. Для контролю великої площі та як запорука надійної роботи системи, потужний мережевий відео реєстратор було встановлено в антивандальну шафу, а півтора кілометра побудованої мережі з’єднали з ним 27 сучасних ІР-камер із високою роздільною здатністю та живленням РОЕ, яке забезпечує підвищену відмовостійкість та автономність системи в цілому.
Зазначимо, що охоронне відеоспостереження в школах і навчальних закладах має бути видимим. Це публічні місця масового скупчення людей, які мають право знати, що за ними спостерігають.
Система відеоспостереження у школі дозволяє контролювати події і бути в курсі всього, що відбувається та зберігати наявну матеріально технічну базу, яка також наповнювалась у межах проєкту, а саме — сучасним потужним ноутбуком, що з легкістю справляється з великим об’ємом інформації, яку генерує встановлена сучасна система відеоспостереження, та мобільною ІР-камерою з функцією автоматичної трансляції прямого ефіру в соціальні мережі.
Під час реалізації проєкту був врахований попередній досвід встановлення та роботи таких систем, а для забезпечення повноцінної та довготривалої роботи були розроблені короткі настанови по використанню та відновленню доступу до системи для керівництва шкіл. Проведена роз’яснювальна робота та виготовлено інформаційні стенди і розповсюджено друковану продукцію, націлену на вирішення проблем безпеки в громаді та протидії явищ булінгу в навчальних закладах.
Окрім школи №6, проєкт реалізується в школах №4 та №1, а також у трьох багатоквартирних будинках за адресами вул. Грушевського, 81, Корольова, 11, 9-й квартал, 22 міста Авдіївка. За рахунок економії коштів нам вдалось розширити зону діяльності проєкту та надати п’ять мобільних ІР-камер із функцією автоматичної трансляції прямого ефіру в соціальні мережі сільським школам Ясинуватського району, що розташовані вздовж лінії зіткнення в селищах Верхньоторецьке, Красногорівка, Новоселівка Первомайське, Орлівка.
Проєкт «Безпечна Авдіївка» реалізується Благодійним фондом соціальних реформ та підтримки «Надія» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.