Home Новини Відновлення Державна програма іпотечного кредитування житла єОселя

Державна програма іпотечного кредитування житла єОселя

В Україні функціонує нова програма доступного кредитування житла єОселя, яка регламентується Постановою  КМУ від 2 серпня 2022 р. № 856 “Деякі питання забезпечення приватним акціонерним товариством” Українська фінансова житлова компанія” доступного іпотечного кредитування громадян України”.

Про державну програму іпотечного кредитування житла єОселя

Програма єОселя – це державна програма іпотечного кредитування житла, що реалізується Міністерством економіки України спільно з Міністерством цифрової трансформації України та “Укрфінжитло” за ініціативи Президента України. Згідно умов, цією програмою може скористатись будь-який громадянин України, який на момент підписання кредитного договору досяг 18 років, а на дату виконання зобов’язань за цим кредитом його вік не буде перевищувати 70 років, є платоспроможним, не має у власності нерухомості, площа якої більша за 52,5 кв. м (якщо позичальник – одинока особа) чи +21 кв. м на кожного члена сім’ї (якщо позичальник має сім’ю), не знаходиться під санкціями та не входить до реєстру олігархів, а також ані майбутній позичальник, ані члени його родини не мають інших пільгових іпотечних кредитів. За умовами програми базова ставка за іпотечними кредитами становить 7%, але деяким категоріям позичальників держава компенсує оплату відсотків на рівні 4%. Тож для них ставка такої іпотеки складатиме 3%. До цих категорій відносяться представники сил безпеки та оборони України та члени їх сімей, медичні працівники, педагогічні працівники, а також наукові та науково-педагогічні працівники. З 1 серпня 2023 року до програми можуть долучитися ветерани війни, учасники бойових дій, ВПО та громадяни, які не мають власного житла, більшого за нормативну площу. Цля цих категорій осіб діє 7% ставка іпотечного кредитування. За програмою єОселя придбати можна квартиру або майнові права на квартиру в багатоквартирному житловому будинку (крім державної/комунальної власності), яка розташована на території України (за винятком тимчасово окупованої території та районів активних бойових дій) площею не більше, ніж 52,5 м2 на 1 особу + 21 м2 на кожного наступного члена сім’ї додатково. Під 3% можна придбати житло в обласних центрах, яке має бути здане в експлуатацію менше, ніж 10 років тому, а під під 7% – квартиру у будинку, що будується, або не старшому за 3 роки. Обрати житло, що будується, громадяни зможуть лише у забудовників, які акредитовані банками-учасниками програми. Наразі це Ощадбанк, ПриватБанк, Глобус Банк, Укргазбанк, Sky Bank.

Для отримання послуги необхідно подати:

  1. зареєструватися чи авторизуватися в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису, Дія.Підпису або BankID;
  2. перейти до послуги єОселя;
  3. заповнити інформацію про склад сім’ї;
  4. вказати ІПН дружини/чоловіка та середньомісячний дохід сім’ї;
  5. вказати інформацію про житло, яке плануєте купити в кредит;
  6. обрати банк і завірити заявку своїм електронним цифровим підписом;
  7. отримати відповідь від банку.

За результатами розгляду заявки, поданої в електронній формі, банки протягом 3-х робочих днів з дня її отримання надсилають кандидату повідомлення з пропозицією щодо доступного іпотечного кредитування. Після погодження кредитування ви маєте сплатити перший внесок у розмірі не менше 20% від суми кредиту. Причому початковий внесок сплачується продавцю житла і факт такої оплати має бути зафіксованим в договорі купівлі-продажу, нотаріальній розписці чи в будь-якому іншому платіжному документі. Залишок коштів сплачується банку протягом 12-240 місяців (тобто термін іпотеки становить від 1 до 20 років). Важливо знати, що гранична вартість іпотечного житла не може перевищувати середню вартість житла за регіонами України, визначену Мінрегіоном, збільшену у 2,5 рази для міст з населенням понад 300 тис. осіб, у 2 рази – для обласних центрів, а також населених пунктів, які розташовані на відстані до 15 кілометрів від меж м. Києва та обласних центрів, та у 1,75 разів – для міст з населенням від 100 тис. до 300 тис. У випадку, якщо вартість 1 м2 житла обраної квартири перевищує граничну, різницю необхідно сплатити за рахунок першого внеску. Додаткову інформацію можна отримати, зателефонувавши на гарячу лінію Укрфінжитло 0443440930. Окрім цього, допомогти може команда підтримки Дія, для цього треба надіслати повідомлення на сторінках Дії в TelegramFacebook або Viber.

,