Home Новини Відновлення Відтепер за програмою єОселя можна купувати приватні будинки і таунхауси: відповідна Постанова набрала чинності

Відтепер за програмою єОселя можна купувати приватні будинки і таунхауси: відповідна Постанова набрала чинності

30 січня вступили в силу зміни до умов отримання пільгових іпотечних кредитів за програмою єОселя, завдяки чому позичальники вже можуть купувати не тільки квартири, а й житлові будинки або таунхауси. Джерело

Про новації

Програма пільгового іпотечного кредитування єОселя користується високим рівнем попиту серед населення. Від початку дії програми кредити на придбання житла взяли вже майже 6000 українських родин.  Щоб зробити умови надання пільгових іпотечних кредитів ще більш прийнятними для позичальників, Мінекономіки після консультацій з «Укрфінжитлом» та банками-партнерами розробило відповідні зміни, розширивши можливості для кредитування об’єктів нерухомості. Відтепер, позичальники зможуть купувати не тільки квартири в багатоквартирних будинках, а й приватні будинки або таунхауси після введення їх в експлуатацію, але не старіших за три роки. При купівлі житлових будинків, виключенням будуть дачні та садові будинки, або будинки збудовані на ділянках відмінних від земель житлової та громадської забудови.

Інші зміни в програмі єОселя:

  • Збільшена гранична норма надання кредита за програмою єОселя при купівлі будинків. Нормативна площа житлового будинку, що надається для сім’ї з однієї особи (одинока особа), становитиме не більш як 62,5 кв. метра загальної площі та додатково 21 кв. метр – на кожного наступного члена сім’ї. Тобто родина із трьох людей зможе отримати кредит на купівлю будинку площею до 104,5 кв. метрів.
  • Приведено до реалій ринку граничну вартість квадратного метру у тому чи іншому населеному пункті. Так, зменшено граничну вартість житла для міст Київ, Дніпро, Львів, Одеса та Харків. Коефіцієнт відношення до опосередкованої вартості будівництва одного квадратного метру змінено з 2,5 до 2. В той же час було збільшено з 1 до 1,7 коефіцієнт для населених пунктів що мають населення менше 100 тисяч. Це підвищує соціальну спрямованість програми.
  • Для ветеранів, загиблих та отримавших інвалідність внаслідок війни, а також членів їх сімей буде діяти дозвіл на придбання квартири в багатоквартирному будинку, прийнятому в експлуатацію раніше ніж за 10 років до дати укладення договору, якщо такий об’єкт нерухомості розташований в м. Києві або в обласному центрі, та без обмежень по даті експлуатації в інших населених пунктах.
  • Урядова постанова також уточнює поняття «військові ризики», передбачає можливості страхування житла за ціною придбання, та вводить обмеження можливості повторної участі громадян в програмі єОселя.
  • Постанова вносить зміни щодо встановлення можливості оплати отримувачем компенсації різниці, що перевищує розмір грошової суми, зазначеної у житловому сертифікаті, за власний рахунок або за рахунок кредитних коштів. Цей механізм буде застосовуватись у випадку, коли житло купуватиметься з використанням житлового сертифіката за програмою єВідновлення.

Нагадаємо, що скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших  категорій – учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян – ставка іпотеки становить 7%. Детальна інформація про програму єОселя розписана в статті за посиланням – посилання.

,