Home Новини Новини Відзнака керівництва фонду Головою ДВК за організацію процесу незалежного спостереження за виборчим процесом

Відзнака керівництва фонду Головою ДВК за організацію процесу незалежного спостереження за виборчим процесом

Наше керівництво фонду, в особі Мелешко Олександра Миколайовича, було відзначено офіційною подякою головою дільничної виборчої комісії 45 округу за компетентність, об’єктивне висвітлення виборчого процесу та допомогу у підтримання порядку на виборчих дільницях на позачергових виборах народних депутатів України 2019 року.

Це відео-звіт роботи офіційних спостерігачів за позачерговими виборами в Верховну Раду України 21 липня 2019 року. Який став для нас неоціненим досвідом роботи незалежними спостерігачами разом з громадською організацією. Ми організували мережу незалежних спостерігачів, які покрили всі дільниці в місті, і вже вкотре ми довели свою ефективність, та те, що кожен громадянин може впливати не тільки на своє місто але і на всю країну, протидіючі чисельним фальсифікаціям та зловживанням на виборах, які вже мало кого дивують.

В ході голосування і при підрахунку голосів ми фіксували численні спроби перешкоджання діяльності спостерігачів та журналістів, блокування роботи комісії та використання зникаючих чорнил в кабінках для голосування. Використання політичної технології технічних кандидатів – з метою відбору голосів інших кандидатів. Організацію сітки волонтерів-агітаторів, що приводять бабусь, та вказують за кого їм голосувати.

Наша організація вже не вперше спостерігає за виборчим процесом у 45 окрузі Донецької області, область завжди виділялась результатами голосування, ніби тут люди голосують не так як по всій Україні. Але на нашу думку, саме тут рахують не так як по всій Україні. Підтвердженням цього – є події в одномандатному виборчому окрузі №50, де зафіксовані численні порушення, які підтвердила Центральна виборча комісія після призначеного перерахунку частини бюлетенів.

За ефективність нашої роботи голова дільничної комісії офіційно відзначила нашу ефективну роботу:

В день виборів 21 липня 2019 року, в ході спостереження ми виявили численні спроби перешкоджання діяльності спостерігачів та журналістів, блокування роботи комісії та використання зникаючих чорнил в кабінках для голосування, що ми помітили вчасно, та кількість недійсних бюлетенів була не великою. Відбувалось також використання політичної технології технічних кандидатів з метою відбору голосів інших кандидатів та заведення своїх членів ДВК з метою впливу на їх рішення або блокування її роботи. Була помічна організація сітки волонтерів-агітаторів, що приводили бабусь та вказували, за кого їм голосувати. Все це ми відобразили у відео звіті https://www.facebook.com/gpzku/videos/396419337731357/.

За результатами виборів перемогу по округу №45 одержав Магомедов М.С.- суб’єкт висування ПП «Опозиційний блок», за якого проголосували по округу 64,61% виборців, друге місто одержала не місцева Петренко Анастасія Леонідівна – суб’єкт висування ПП «Опозиційна платформа – за життя» – 14,56%, третє місто зайняв Кюрджиєв Георгій Тимофійович – суб’єкт висування ПП «Слуга народу» – 7,97%. Інформацію зібрано на основі фактичних та офіційних даних ЦВК та проаналізовано в електронних таблицях, які додаються, зведено в графіки. За ними наочно видно ефект роботи наших спостерігачів по рівній статистиці. Дільниці в місті Авдіївка були повністю покриті спостерігачами, та мобільною групою, яка також виїжджала в деякі невіддалені дільниці району.

По загальнодержавному виборчому округу ПП «Опозиційна платформа за життя» набрала 49,37%, ПП «Слуга народу» 17,26%, ПП «Опозиційний блок» 15,36%. Відсоток явки виборців по всім дільницям був без аномальних відхилень, та в середньому становив 36%.

Аналізуючи результати в порівнянні з президентськими виборами, ми приходимо до висновку про значний вплив наших спостерігачів, що підтверджується офіційними даними ЦВК, та зменшення спроб фальсифікацій на самих дільницях виборчого округу №45 засобом вкидання та спотворення підрахунку голосів. Зведені таблиці аналізів результатів виборів та графіки ми додаємо окремим файлом. По місту Авдіївка волевиявлення залишилось більш-менш стабільним, в районі приблизно так само, та вже є наочний результат укріплення демократичних та політичних процесів саме в нашому регіоні, та ми бачимо позитивну динаміку яка закріплена результатами першого та другого туру президентських виборів. Згідно графіку, існують різкі коливання на дільницях в селищах Опитне, Піски та Верхньоторецьке, це обумовлено низькою явкою 4%, 13% та 7% відповідно, що теж свідчить про успіх і вплив наших спостерігачів на тенденцію укріплення чесних та прозорих виборів в нашому окрузі, нагадаємо, що в час виборів Президента явка на цих дільницях досягала 90%.

В період передвиборчої гонки ми помічали використання адміністративного ресурсу та застосування різноманітних політичних технологій, в тому числі і брудних. Так, саме в цей період гостро була виражена відсутність незалежних ЗМІ в регіоні. Канали телебачення були перенасичені рекламою ПП «Опозиційна платформа – За життя», також, ця політична сила активно використовувала таргетовану рекламу фейсбук в порушення дня тиші, навіть в день виборів.

Саме нашими діями, нам вдалось не допустити дестабілізації підрахунку голосів за допомогою відео – фіксації та злагодженості дій членів ДВК, які блокували та виключали членів ДВК та спостерігачів – працівників заводоуправління Авдіївського коксохімічного заводу де-юре представників технічних кандидатів. Цим порушникам не вдалось здійснити задумане, наш округ завершив підрахунок одним з перших в Донецький області. Наша робота була відзначена офіційною подякою головою ОВК №45.