З 12-14 травня 2023 року маленьке, спокійне село Мартинківці на Хмельниччині перетворилося на місце зустрічі та натхнення для релокованих громадських організацій з усієї України, адже там відбувся перший Форум “CIVIC TECH 4 NGO”. Цей захід мав на меті дати можливість обмінятись досвідом активістам та дозволив їм дізнатись більше про громадські технології.
Учасники Форуму провели три насичених дні, наповнених новими знаннями, спілкуванням з колегами з різних міст та незабутніми враженнями.
Вже першого дня, після приїзду і знайомства, почалися воркшопи, в яких Олександр Мелешко навчав учасників як зареєструвати домен організації для розміщення сайтів для НГО. Вони з задоволенням розпочали створення сторінок для своїх організацій, що виявилось хоч і складним та відповідальним, але дуже цікавим процесом.
Вечір завершився смачним барбекю від Юрія Давиденко та рефлексією, де учасники могли обговорити отримані знання та враження.
Другий день Форуму пройшов ще з більшим ентузіазмом. Погода та місцеві краєвиди настільки зачарували наших учасників, що організатори заходу вирішили наступні тренінги провести на свіжому повітрі в шатрі, що допомогло створити особливу атмосферу цього Форуму.
Там на учасників вже чекала Ольга Дзержинська зі своїм тренінгом на тему: ІТ-інструменти для НГО де вона розповіла про різні інструменти спрямовані на поліпшення взаємодії команд, ефективну роботу, а також що деякі додатки мають розроблений функціонал для людей з інвалідністю.
Ігор Дзержинський, не відставав від колеги і провів захоплюючий тренінг на тему: “Civic Tech – Громадські технології”, презентуючи цікаві кейси використання громадських технологій у діяльності різних організацій, в тому числі з власного досвіду.
Після цього учасники знову занурилися у роботу над своїми сайтами під керівництвом Олександра, і цього разу вони встановили власні хмарні приватні сервера на Амазон та розбирали основи WordPress на прикладі створених власних сайтів. Зону Wi-Fi з швидким інтернетом для ноутбуків учасників допоміг забезпечити супутниковий інтернет від Starlink. Тому незручностей в роботі не виникало.
На завершення Юрій розповів про можливості таких програм, як Google for Nonprofit, Workspace та TechSoup для НГО.
Ввечері всі нарешті змогли розслабитись, прогулятись по території табору та насолодитись природою біля річки, отримавши відпочинок після насиченого навчального процесу.
Третій день розпочався з тренінгу від Ігоря де він продовжив розповідати про громадські технології, зокрема відкриті дані, та як їх ефективно використовувати в роботі НГО.
Ольга доповнила тренінг про ІТ-інструменти, що допомагають організаціям створювати привабливий дизайн та монтувати відео. Учасники застосовували отримані знання та експериментували з новими ідеями.
Завершальна частина форуму була присвячена закриттю заходу та нетворкінгу. Учасники мали змогу обговорити свої інсайти, обмінятись контактами та поговорити про співпрацю в майбутньому.
Форум “CIVIC TECH 4 NGO” став справжньою платформою для розвитку громадських організацій. Учасники змогли не лише прокачати свої навички у галузі громадських технологій, але й познайомились з іншими активістами, обмінювались думками та ідеями. Сподіваємось, що Форум стане справжнім каталізатором для подальшого розвитку НГО та сприятиме зміцненню громадського сектору в Україні!
Проєкт реалізується Благодійним фондом соціальних реформ та підтримки “Надія” у партнерстві з ГО “Заходи” в рамках проєкту «NGO relocation», який реалізовує команда громадської організації Освітньо-аналітичний центр розвитку громад у партнерстві із National Endowment for Democracy.